phone_in_talk Anonymní nonstop linka pomoci

Mozna nakaza

KlukzPrahy 14. 8. 2018
Dobry den, jak uvadite na vasich strankach v priznacich, tak ta horecka muze byt i jenom kolem 38°C ( takze nemusi presahnout tech 38°C). Nebo je vzdy, kdyz je od tech 38°C a vice. Uz me trapi asi pres tyden teploty od 37.4°C do 38.2°C a nelze se jich zatim zbavit a mam nazloutly povlak na jazyku a hrozne se potim pres den i v noci ( uplne po mne tecou potucky potu). A trochu citim krk, ale asi to nevypada na nakazu virem HIV? U toho by clovek nebyl zahlenenej a nebo ne?? A ty uzliny jsou asi hodne videt, kdyz jsou nabehle pri nakaze?? A priznaky mohou nastat i drive jak potom druhem tydnu ( nebo uz v prubehu druheho tydne)??? Jinak riziko jsem mel se zenou a to vaginalni styk a to zhruba pred cca minimalne 3 tydny. Reagoval by uz po minimalne trech tydnech ten antigen, kdyz by byla pritomna nakaza???
Odpověděl(a):
Michael Nídl 15. 8. 2018

Dobrý den,

dle příznaků se nedá diagnostikovat. Ačkoliv to dle vašeho popisu na primoinfekci HIV nevypadá, určitě doporučuji vyhledat s vašimi potížemi lékaře. Na světe neexistuje pouze virus HIV, je dost možné, že jste se nakazil jednou z mnoha dalších pohlavních (i běžných civilizačních) chorob.

K vašemu dotazu. Pokud je teplota nižší než 38°C, nejedná se o horečku. Primoinfekci doprovází horečka. Vše, co uvádíme ZDE stále platí.

Mějte hezký den!