Nejvhodnější léčba

Jak sám píšete v závěru, problém je změna léčby (pokud jinak dobře funguje a pacient ji dobře snáší) po krátké době.
"Truvada s tenofovirem alafenamidem (TAF)" je v ČR dostupná, jmenuje se Descovy a většina pacientů, kteří Truvadu užívají, na ni budou svým specialistou brzy převedeni.
Je pravda, že cobicistat má časté lékové interakce, ale obvykle s léky, které se nepoužívají moc často. Anebo lze obvykle volit takovou alternativu, kde riziko interakcí nehrozí.
Asi bych nedoporučoval měnit léčbu jen proto, že v budoucnu možná budete muset užívat léky, kde by k interakcím mohlo dojít. Řešil bych to až v případě, kdy se to stane (tedy pokud již léčbu máte nasazenou).
Jedním z rozhodujících faktorů při volbě terapeutického režimu je kromě přítomnosti či nepřítomnosti jiných onemocnění i hladina virové nálože a počet CD4+ buněk (které logicky při akutní HIV infekci jsou výrazně mimo normu). Na druhou stranu Truvada (Descovy) a Tivicay je kombinací, která by v takovém případě také měla být vhodná.
Jsou dva typy lékařů. Jedny vzdělaný a diskutující pacient spíše obtěžuje, protože oni se domnívají, že nejlépe vědí, co je pro něho nejlepší. A samozřejmě s takovým pacientem stráví více času. A druzí, kteří jsou rádi, protože vědí, že informovaný pacient je i lépe spolupracující pacient a má také aktivní přístup ke své léčbě. Také s pacientem mají lepší a rovnoprávnější vztah s respektem k autonomii pacienta. Osobně jsem přesvědčen, že stále přibývá lékařů z té druhé skupiny a myslím, že byste se neměl bát zeptat svého lékaře, proč zrovna Vám doporučuje tu či onu kombinaci. A jestli by třeba jiná kombinace nebyla pro Vás nebyla vhodnější. Toto Vám já nezodpovím, protože nejsem HIV specialista a hlavně jsem Vás nevyšetřoval, tedy nemám dost informací. Pokud byste z jednání svého lékaře měl pocit, že pan doktor patří do té první skupiny (zatím se zdá, že ne), tak bych zvážil, jestli není možné (někdy to geograficky opravdu nejde, protože v regionu je jeden HIV specialista) změnit lékaře.