Otěhotnění s HIV+ partnerem

Virová nálož ve spermatu obvykle (ale ne vždy) odpovídá i virové náloži v krvi. Zvýšená by mohla být zejména v případě nějakého urogenitálního zánětu.
Přenos HIV na dítě by nemohl jít přímo od Vás, ale jedině v případě, že by došlo k nákaze Vaší partnerky.
Kromě již stanovené nízké virové nálože ("nula" není úplně nula, ale množství viru je tak nízké, že ho již test nezachytí) je možné ještě udělat další opatření ke snížení rizika přenosu HIV na partnerku. Nikdy nebude sice zcela nulové, ale riziko může přenosu být minimální.
1) Pokoušet se o početí jen v době ovulace (tedy vysoké pravděpodobnosti otěhotnění). Ovulaci lze stanovit méně přesně ovulačními testy, přesněji měřením bazálních teplot a ještě přesněji folikulometrií u gynekologa. Některé ženy jsou schopny poznat ovulaci i podle svých pocitů.
2) Promýt ejakulát a promytým ejakulátem se pokusit o umělé oplození partnerky. Tomu by mělo předcházet i vyšetření Vaší plodnosti. S touto žádostí byste měli vyhledat centrum asistované reprodukce (i když ne všude Vás musejí přijmout). K manipulaci s infekčním ejakulátem je totiž třeba mít k tomu vybavení dané zákonem.