Prosba

Společné testování na HIV je samozřejmě výrazem společné zodpovědnosti za své zdraví.
Před společným HIV testem musí mít oba partneři nejméně 2-3 měsíce od posledního (zejména nechráněného) styku s jiným partnerem, aby jejich výsledek byl spolehlivý.
Takže buďto spolu 2-3 měsíce chodí bez sexuálních styků (myšleno tedy soulože, petting možný je, ten není rizikový z hlediska HIV). Během této doby by se zřejmě i ukázaly příznaky jiných sexuálně přenosných chorob. Tím, jak se poznají, tak si i s velkou pravděpodobností potvrdí, že tu dobu si byli věrní. A pak si dojdou na HIV testy.
Alternativou je, že sice mají styky už po kratší době, ale ty jsou chráněné. A zase po 2-3 měsících, kdy už zvažují přechod na nechráněné styky, jdou spolu na HIV testy.
Také lze připustit, že si důvěřují a mluví pravdu a chodí spolu sice kratší dobu než 2-3 měsíce, ale poslední pohlavní styk s partnerem měli před delší dobou.
Pokud jeden z partnerů již testován byl a má spolehlivý negativní výsledek, tak samozřejmě v jeho případě by na test nemusel, ale z psychologického hlediska je lepší, aby si na testy došli oba partneři.
Na HIV testy nemusí samozřejmě chodit ti, kteří v minulosti ještě sexuálního partnera neměli (a ani si nepíchali drogy).
Pokud již nechránné pohlavní styky měli, tak by stejně měli jít na testy oba, protože HIV negativita jednoho z nich nikdy neznamená i negativitu toho druhého.