Syfilis a jeho léčba

Kdybyste to neřešil, tak by to bylo špatně, protože sám by se syfilis nevyléčil.
V mnoha směrech máte pravdu, ale postoje většiny dermatovenerologů (ne všech) jsou dosti neprůstřelné. Jak dlouho trvá hospitalizace, záleží jen na nich. Pokud se pacient brání, tak zákon umožňuje nařídit povinnou léčbu pohlavních nemocí. Obvykle se hospitalizace prodlužuje, pokud je tam silná horečnatá reakce, jiné onemocnění, které může nemoc komplikovat, nebo podezření na tzv. neurosyfilis (u HIV pozitivních je častější), tak bývá hospitalizace delší. Ale znám i nekomplikované případy, kdy pacient, HIV negativní (navíc pracoval ve zdravotnictví), strávil v nemocnici celý týden. Jiný kamarád zase měl nemilou zkušenost s reakcemi a dotazy ostatních spolupacientů (určitě by si mohl dovolit zaplatit soukromý pokoj, ale neudělal to (asi čekal kratší dobu pobytu)), takže to svedl na kožní komplikace při jiné chorobě) a také mu vadilo oslovování příjmením od personálu před ostatními pacienty (přece jen je trochu známější osoba a dá se jeho jméno vygooglovat).
Jeden kolega kamarád (není ani gay ani HIV pozitivní) říká, že jsou na světě jen tři země, kde je povinná léčba syfilidy v nemocnici - Česko, Slovensko, Rusko. Ono tam asi bude patřit i Bělorusko, Kazachstán atd., ale je to určitě pěkná společnost.
Navíc depotní injekce, když se aplikují ambulantně, si někteří pacienti platí (někde ano, jinde ne). Takže znám případ bezdomovce, který si depotní injekce nevyzvedl, léčbu přerušil. A byl pak hospitalizován měsíc. No pak už stát opravdu nic neušetřil, jemu to zase tolik nevadilo, aspoň byl v teple.
Naštěstí se už objevují i u nás dermatovenerologové, kteří u nekomplikovaných případů jsou ochotni léčit syfilis ambulantně. Je to zřejmě v rozporu s jejich doporučeným postupem (ale to není zákon, takže je to hlavně na nich). Znám i případy pacientů, kteří, jak Vy sám zmiňujete, si raději zaplatili diagnostiku a léčbu v Německu. To proplacení pojišťovnou by asi bylo složité, nevím, že by to někdo zkusil.
Nevím, že by někdo zkusil nezaplatit pokutu, pokud mu ji hygienici uloží. Přece jen jsou lidé při tom jednání pod dost velkým stresem a raději do konfliktu nejdou, chtějí to mít za sebou. A ta tisícovka nebo dvě jim nestojí za to. Ale slyšel jsem i názor, že pokud by to někdo odmítl, že by hygiena do nějakého soudního sporu, aby částku vymohla, nešla. Pokud by to někdo odmítl, určitě mu naši právníci jsou ochotni poskytnout pomoc.