Dobrý den.
Rád bych se zeptal, co je v současnosti pro mne nejvhodnější léčba. Je mi téměř padesát let, pozitivní jsem pravděpodobně cca od října 2016, začátkem listopadu 2016 proběhla výrazná primoinfekce s typickými příznaky, proto v listopadu 2016 laboratoř na virivou nálož, ta byla cca 4miliony, cd4+ cca 250, od prosince 2016 nasazen Stribild, medikaci subjektivně snáším naprosto bez problémů, cítím se dobře, laboratorně výsledky metabolismu medikace také dobré, nyní předpoklad přechodu na Genvoya od března 2017.
Jak jsem se dočetl nevýhodou léčiv Stribild/Genvoya je obsah boosteru cobicistat, který má široké lékové interakce, což může být do budoucna limitujícím prvkem při léčbě řady problému, které s věkem mohou přijít. Z tohoto důvodu jsou i zdroje, které jako počáteční ARV terapii doporučují raději kombinaci prostředků Tivicay a Truvada ( s přechodem na formu "Truvada F/TAF" až bude léčivo schváleno, předpoklad je rok 2017). Pokud by tato varianta byla pro mne vhodnější, nebo srovnatelně vhodná, tak by mi užívání dvou tablet (ale jen s třemi komponenty) místo jedné tablety (ale se čtyřmi komponenty) přišlo jako přijatelná "oběť" . Vzhledem ke složení uvedených léčiv by se jednalo jen o částečnou změnu medikace. Pro úplnost situace uvádím, že "jednotabletový" prostředek Triumeq, pro mne asi není vhodný, léčím se na vysoký krevní tlak a i z rodinné anamnézy mám předpoklad k problémům oběhového systému.
Rád bych se zeptal na Váš názor zde, jelikož s tímto dotazem nechci "provokovat" své lékaře, protože si jejich práce a korektního přístupu velmi vážím, jsem maximálně spokojeným pacientem a nerad bych, aby na mne zanevřeli :-) . Chápu, že jsem laik a takového "šťourání" do jejich práce by asi nikdo nenesl s nadšením. Také chápu, že jsem si s tímto dotazem asi vzpomněl pozdě a výměna jedné ze tří ARV účinných látek v situaci tří měsíců po nasazení terapie je asi zbytečnou komplikací a možná i rizikem. Přesto velmi děkuji za odpověď.